ABLEX - Cyklinowanie Gdańsk, Sopot, Gdynia tel. 882 445 602
O NASnasze realizacjecennikpielęgnacja podłóg drewnianychOPINIE Naszych Klientówkontakt do nas
PARKIETY, DESKI, PODŁOGI DREWNIANE - CYKLINOWANIE I LAKIEROWANIE
pielęgnacja podłóg drewnianych

Lakierowane podłogi zachowują naturalny wygląd, ale wymagają oczywiście czyszczenia i konserwacji. Aby lakierowana podłoga mogła Państwu jeszcze długo służyć, zalecamy przestrzegać następujących wskazówek.
Ogólne wskazówki: Lakierowanie drewna zapewnia jego ochronę oraz zwiększa odporność na wodę. Zgodnie z normami DIN 18356 i DIN 18367 dotyczącymi prac parkieciarskich konieczne jest regularne czyszczenie i konserwacja podłóg drewnianych. W przypadku gdy na powierzchni użytkowej lakierowanej podłogi widoczne są ślady zużycia, należy ją zeszlifować i ponownie polakierować., Przy wejściach z zewnątrz należy wyłożyć wycieraczki, które skutecznie przejmą wnoszony brud.

Warunki klimatyczne pomieszczenia: W celu zachowania naturalnych cech i struktury drewnianej posadzki zaleca się utrzymanie w pomieszczeniach temperatury 18oC do 23oC i względnej wilgotności powietrza na poziomie 40 - 65 %. Istotne jest też stałe utrzymanie wilgotności. W tym celu można zastosować nawilżacz powietrza zawieszony na kaloryferze lub zastosowanie specjalnych urządzeń. Zbyt niska wilgotność powoduje intensywniejsze powstawanie szczelin w parkiecie a wysoka wilgotność prowadzi do zniszczenia (deformacji) podłogi, co z oczywistych przyczyn wykluczy roszczenia gwarancyjne.

Świeżo lakierowane drewniane podłogi: Na takich podłogach można poruszać się dopiero następnego dnia. Im dłużej będziemy chronić podłogę w pierwszych dniach po nałożeniu lakieru tym dłuższy będzie jej okres wytrzymałości. Całkowite obciążenie podłogi możliwe jest dopiero po 8 do 14 dniach. W pierwszych tygodniach po zakończeniu prac nie należy kłaść dywanów, przykrywać folią, przyklejać taśm malarskich itp. a powierzchnię podłogi czyścić tylko na sucho. Zaleca się ostrożnie ustawiać meble i inne elementy wyposażenia pomieszczenia. Nogi stołów oraz krzeseł należy zabezpieczyć podkładkami z filcu. W przypadku foteli na kółkach należy zastosować kółka o powierzchni tocznej wykonanej z materiału elastycznego zgodnie z normą DIN 68 131 (kółka gumowane) lub maty ochronne.

Pierwsza konserwacja/ konserwacja po gruntownym czyszczeniu: Pierwszą konserwacje należy przeprowadzić po uzyskaniu przez lakier pełnej twardości zwykle 8 - 14 dni po nałożeniu ostatniej warstwy lakieru. Na oczyszczoną z brudu i kurzu podłogę należy nanieść cienką warstwę specjalnego preparatu Domalux Professional - Środek do konserwacji podłóg lakierowanych  przy pomocy czystej, miękkiej ściereczki nałożonej na szczotkę.

Bieżąca pielęgnacja: W czasie użytkowania podłogi warstwa ulega częściowemu starciu i zmatowieniu. Po każdym czyszczeniu należy uzupełnić warstwę ochronną poprzez naniesienie na czystą podłogę cienkiej warstwy preparatu do konserwacji rozcieńczonego wodą lub Domalux Professional -  Środek do bieżącej pielęgnacji podłogi lakierowanej.

Czyszczenie bieżące/ gruntowne: Do bieżącego czyszczenia należy używać neutralnych preparatów, które nie usuwają warstwy ochronnej. Nie wolno używać płynu do mycia naczyń lub czyszcząco - dezynfekujących. Po długim okresie użytkowania może okazać się koniecznym gruntowne czyszczenie podłogi, w czasie którego zastaną usunięte wszystkie naniesione dotąd warstwy preparatów konserwujących (np. Domalux Professional - Środek do gruntownego czyszczenia podłóg lakierowanych). Po każdym czyszczeniu gruntownym należy przeprowadzić konserwację (patrz p. Pierwsza konserwacja).cyklinowanie Gdańsk, cyklinowanie Sopot, cyklinowanie Gdynia, cyklinowanie Pruszcz Gdański, renowacja parkietu, parkiet, parkiety,
renowacja podłóg drewnianych, odświeżanie podłóg, lakierowanie parkietów, cyklinowanie bezpyłowe, gdańsk, gdynia, sopot, trójmiasto.

 
O NASnasze realizacjecennikpielęgnacja podłóg drewnianychOPINIE Naszych Klientówkontakt do nas